Про орден
Лицарський орден козаків характерників є науковим, методологічним та організаційним експериментом, спробою відродити навчальне середовище, в якому б нащадки славетних козаків-лицарів змогли розкривати свій потенціал в сфері бойових мистецтв, потенціал що жде свого часу в крові досить великої кількості українців, як чоловіків, так і жінок. І багато хто з таких нащадків славетних козацьких родів, відчуваючи з дитинства тягу до Шляху Воїна, все життя тренується – хтось в спортивних єдиноборствах, а хтось в традиційних Школах східних бойових мистецтв…
Будь яке традиційне бойове мистецтво крім методів розвитку та зміцнення тіла, технік захисту та нападу, включає в свою методологічну та теоретичну базу ще й розвинений філософський аспект, як шлях формування стійкого та гармонійного світогляду. Адже вміння дуже добре битися без вміння гармонійно співіснувати з людьми, без чіткого розуміння свого місця в житті, стає для людини важким тягарем і штовхає її в бік життєвих катастроф. І згадуючи 90-і роки легко в цьому впевнитися на життєвому прикладі великої кількості талановитих спортсменів-єдиноборців.
Та як показала практика, і в тих традиційних східних Школах, які з 90-х років розвиваються на території України, в плані формування світогляду учнів справи не набагато краще ніж в чисто спортивних напрямках єдиноборств. Адже опанування східної філософії для людини, яка зростала в іншому культурному середовищі, і не бачила з пелюшок щодня всі ці триграми з У-сіном, потребує набагато більше часу, ніж для представника азіатських країн. Реально ,враховуючи що багато філософських понять затуманені древніми алегоріями, а багато закодовані, для цього потрібні роки а то й десятиліття. От і виходить в більшості випадків що ріст в прикладному аспекті сильно випереджає ріст в філософському аспекті.
Тому створення навчального середовища, в якому б філософія Шляху Воїна базувалася на українських культурних та історичних традиціях, надзвичайно актуальне, особливо тепер, в часи глибокої соціальної, політичної та культурної кризи, яку переживає наша багатостраждальна Батьківщина. Адже таке навчальне середовище буде формувати нову національну еліту, людей Честі, Аристократів Духа. Стара мудрість говорить: «Той, хто перемагає інших, сильний… Але лише той істинно могутній, хто перемагає себе…» Тільки з таких людей можуть вийти новий Святослав, новий Сагайдачний, новий Сірко… Всі шанувальники бойових мистецтв дивились голлівудські фільми про славетну самурайську традицію. Але при всіх заслугах самураї діяли на маленькому шматочку суші, і майже зникли як клас коли в Японію прийшла вогнепальна зброя. А наші предки були непереможні і на землі і на морі, воювали по всьому світі, врятували культурну столицю Європи Відень, брали стратегічним генієм фортеці, які не могли взяти флоти і армії найсильніших країн, не знали рівних в тактиці вогнепального бою, використанні гармат, вибухівки. На невеличких парусних суденцях брали на абордаж величезні плавучі фортеці, винайшли і ефективно використовували підводний човен, свого часу були унікальними майстрами розвідувальних та диверсійних операцій. А хто знімає про них блокбастери?.. Польща, показуючи їх безкультурними алкоголіками, вигідно відтіняючи шляхетне панство, та Росія втілюючи образ героя козака в старому пропитому Боярському…
Серед засновників Ордену майстри бойових мистецтв з більш ніж четверть віковим досвідом, керівники традиційних Шкіл, нащадки славних козацьких, знахарських та кобзарських родів, люди які відчули голос крові і прагнуть свої знання та досвід направити на відродження України та Слави Святих Предків. Ми шукаємо однодумців і будемо раді плідній співпраці в цьому напрямку з організаціями, Школами, майстрами, вченими, митцями,спеціалістами, ентузіастами та патріотами України.
З повагою, керівництво Громадської організації «Лицарський орден козаків характерників».